It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Zhotovené tak, aby vydržalo čo najdlhšie. Rovnako ako váš domov.

Prečo čakať, keď sa môžete spoľahnúť na dlhodobú kvalitu tepelných čerpadiel Vaillant?
Tepelné čerpadlo na dvore

Udržateľná kvalita s dlhodobými výhodami - pre vás aj pre životné prostredie.

Či už ide o novostavbu alebo modernizáciu: Ak si vyberiete niektorý z produktov značky Vaillant, môžete si byť istí, že spĺňa najvyššie štandardy kvality - a že vám bude prinášať úžitok mnoho rokov. Vďaka svojej kvalite sú však naše výrobky mimoriadne udržateľné - pretože čo dlhšie vydrží, je lepšie aj pre životné prostredie. A testovanie, ktorému sa naše výrobky podrobujú, aby sa zabezpečila ich kvalita, výrazne presahuje normy.

Kvalita Vaillant však znamená ešte viac: neustále stanovuje nové štandardy. Napríklad pri rekonštrukciách šetrných ku klíme s tepelnými čerpadlami alebo použitím chladív šetrných k životnému prostrediu. Optimalizujeme aj vlastnosti výrobkov, ktoré sú pre vás dôležité, napríklad obzvlášť tichú prevádzku. A to poteší aj vašich susedov.

 • Vaillant kvalita výrobkov prináša presvedčivé výhody

 • Vaillant kvalita zaručuje dlhodobú životnosť výrobkov

 • Vaillant kvalita vedie k vyššej udržateľnosti

Spoľahlivosť v každej situácii.

Vysokokvalitné materiály zaručujú dlhú životnosť našich výrobkov. Aby sa čo najlepšie zabránilo korózii, sú dokonca trojnásobne chránené proti poveternostným vplyvom. Kovové kryty sú pozinkované, s nano povrchovou úpravou a práškovo lakované.

Pre rekonštrukciu šetrnú ku klíme

Tepelné čerpadlá sú v súčasnosti preferovanou technológiou vykurovania nielen pre novostavby. Napríklad vďaka ekologickému chladivu R290 a jeho vysokým pracovným teplotám dokáže naše tepelné čerpadlo aroTHERM plus kompletne zásobovať teplom a teplou vodou aj staršie domy, ktoré ešte majú radiátory.

Vychutnajte si ticho

Vysokokvalitné materiály so schopnosťou účine tlmiť vibrácie, špeciálny izolačný flís pre zvukovú izoláciu a tichý ventilátor - to je len niekoľko súčastí nášho inovatívneho systému Sound Safe. Výsledok: jedno z najtichších tepelných čerpadiel na trhu je od značky Vaillant.

Extrémne testované. Pre extrémnu odolnosť.

Viac ako 300 jednotlivých testov na viac ako 180 najmodernejších testovacích staniciach v deviatich rôznych laboratórnych oddeleniach: v novom technologickom centre Johanna Vaillanta sa naše výrobky a technológie skutočne testujú, aby sa preukázala ich výnimočná kvalita.

aroTHERM split focus

Testy odolnosti

Životnosť našich výrobkov testujeme až do 15 000 hodín nepretržitej prevádzky, v prípade komponentov dokonca ešte dlhšie - teda oveľa dlhšie ako mnohé motory automobilov. Okrem toho sa pri teste odolnosti simuluje proces starnutia zariadenia. Striedanie ročných období sa simulovať špeciálnymi testami.

Klimatická komora

Jedným z viac ako 300 testov, ktoré tepelné čerpadlo absolvuje počas svojho vývoja, je testovanie jeho funkčnosti pri rôznych klimatických podmienkach. V klimatických komorách sa simulujú teploty od -25 do +48 stupňov Celzia. Zariadenie sa tak pripraví na prevádzku takmer na ktoromkoľvek mieste na svete.

servis čerpadla

Odolnosť voči korózii

V laboratóriu simulujeme dážď, aby sme zistili, či sú zariadenia chránené proti striekajúcej vode a vlhkosti.

Test soľnou hmlou zasa meria odolnosť našich výrobkov voči korózii. Tieto testy celkovo dokazujú, že bez ohľadu na podmienky prostredia budú naše vykurovacie zariadenia spoľahlivo fungovať mnoho, mnoho rokov.

Testovacie centrum EMC

Testujeme aj elektromagnetickú kompatibilitu. Nechcete predsa, aby Wi-Fi, smartfóny a iné zariadenia rušili vaše vykurovacie systémy a ich riadenie - a rovnako ani naopak.

servis tepelného čerpadla

Centralizovaná výroba

Najlepšia kvalita od spoločnosti Vaillant: naše najmodernejšie tepelné čerpadlá sa vyrábajú priamo v našich závodoch v Nemeckom Remscheide. Tu sa naše vysokoúčinné technológie ďalej vyvíjajú a testujú. A výrobné závody sa neustále rozširujú.

Akustické testy

V jednej z najmodernejších miestností na meranie akustiky zaznamenávajú vysoko citlivé mikrofóny aj tie najnižšie hladiny hluku. Okrem merania čistého akustického výkonu hodnotíme aj kvalitu zvuku. Pretože aj tiché zvuky môžu byť nepríjemné. To všetko s cieľom znížiť, upraviť alebo - v ideálnom prípade - odstrániť všetok zvyškový hluk.

Nechajte si poradiť Zaujíma vás tepelné čerpadlo?

Riešenie s použitím výlučne tepelného čerpadla nemá zmysel pre všetky domy. Je efektívne najmä vtedy, ak sú splnené nasledujúce požiadavky:

 • Rok výstavby po roku 1995 alebo starší dom s dobrou izoláciou

 • Miesto inštalácie vo vzdialenosti aspoň 3 m od susedov

 • Nízka výstupná teplota (približne 50 °C)

 • K dispozícii je podlahové kúrenie alebo dostatočne veľké radiátory

Udržateľnosť v praxi: našich 6 zelených pravidiel

Udržateľnosť nie je len o rozprávaní. S našimi 6-timi zelenými pravidlami sme ju zakotvili v srdci nášho podnikania. Tieto pravidlá zabezpečujú, aby sa kritériá udržateľnosti zohľadňovali už vo fáze vývoja výrobkov. S ohľadom na celý životný cyklus výrobku. Vzťahujú sa na všetky výrobky vyvinuté vo Vaillant Group. Dôležitý krok k väčšej udržateľnosti.

 • Energetická účinnosť

  Sme zástancami udržateľných a energeticky účinných produktov, inovácií, ochrany zdrojov a nízkoemisných technológií.

  Naše tepelné čerpadlo aroTHERM plus je flexibilným riešením pre nové aj staršie budovy a ponúka možnosť výrazného zníženia emisií CO2 až po dosiahnutie klimaticky neutrálneho vykurovania/chladenia priestorov a prípravy teplej vody.

 • Odolnosť

  Vďaka použitiu vysokokvalitných materiálov zaručujeme odolné a spoľahlivé výrobky. Starostlivosť a precíznosť sú základom imidžu našej spoločnosti a umocňujú naše vysoké štandardy kvality. Široká škála najmodernejších testov v klimatických, technických a fyzikálnych prevádzkových podmienkach zaručuje najlepšiu kvalitu a veľmi dlhú funkčnosť našich zariadení.

 • Zodpovednosť

  Pri výbere materiálov a dodávateľov postupujeme zodpovedne a k výrobe a logistike pristupujeme ekologicky. Napríklad naše výrobky sú vyrábané s vysokým podielom kovových častí, aby mali dlhšiu životnosť. Spolu s našimi dodávateľmi vyvíjame stratégiu nulovej chybovosti v celom dodávateľsko-odberateľskom reťazci. Naše výrobné prevádzky už využívajú aj zelenú elektrickú energiu.

 • Služby

  Ponúkame vynikajúcu kvalitu služieb a garantujeme, že náhradné diely budú k dispozícii minimálne 15 rokov po inštalácii. Naše zariadenia sú tiež ľahko prístupné pre prípadné opravy. Vďaka vysokej opraviteľnosti predlžujeme životnosť našich výrobkov, čo následne znižuje množstvo odpadu a šetrí zdroje.

 • Obsluha

  Vyrábame inteligentné a používateľsky nenáročné produkty, ktoré sa ľahko inštalujú a používajú. To zahŕňa intuitívne ovládanie, aplikácie pre ovládanie cez internet a prehľadné monitorovanie spotreby energie, ktoré používateľom pomáhajú zefektívniť prevádzku zariadení.

 • Na konci životnosti

  Zaviazali sme sa chrániť prírodné zdroje a ekologicky likvidovať výrobky. Naše výrobky navrhujeme tak, aby boli maximálne recyklovateľné, a dbáme na to, aby sa čo najviac materiálov dalo opätovne použiť na základe princípu uzavretého kolobehu.

Vyrobené v Nemecku

Od roku 1874 vyvíjame a vyrábame veľa produktov v našich výrobných závodoch v Nemecku. Napríklad naše tepelné čerpadlo aroTHERM plus sa vyrába v našej centrále v Remscheide. Tu sa nachádza aj nové technologické centrum Johann Vaillant - srdce nášho výskumu a vývoja, ktoré je jedným z najmodernejších v odvetví.